W dniu 25 października 2018 roku w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i drobnych upominków laureatom olimpiad i konkursów historycznych, reprezentujących leszczyńskie i wschowskie szkoły.
Spotkanie z olimpijczykami roku szkolnego 2017/2018 zorganizowały wspólnie: Muzeum Okręgowe w Lesznie i Polskie Towarzystwo Historyczne - koło w Lesznie.
Przedstawiamy nazwy i kategorie poszczególnych olimpiad i konkursów oraz sylwetki uhonorowanych laureatów oraz ich opiekunów:
Olimpiada Historyczna organizowana przez PTH.
Olimpiada Przedmiotowa "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Centralną Bibliotekę Wojskową i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Olimpiada Wiedzy Historycznej organizowana przez Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku i inne konkursy przedmiotowe.
I LO im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie
opiekun: Aurelia Gancarz, Magdalena Kurzbach, Elżbieta Bardzka
Jakub Cugier
- 2 miejsce w kraju w Konkursie Historycznym "Krąg"
- Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP COPTIOSH
- Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej COPTIOSH
- etap okręgowy Olimpiady Historycznej
oraz pozostali uczestnicy etapu okręgowego Olimpiady Historycznej:
Jakub Grześkowiak – absolwent
Jakub Musielak
Martyna Piecuch
Weronika Piotrowska
Wiktoria Piotrowska
Wojciech Stąporek – absolwent
II LO im. Mikołaja Kopernika w Lesznie
opiekun: Marek Kaczmarek, Robert Robaczyński
Adam Kucharski
- etap centralny XLIV Olimpiady Historycznej
- etap centralny Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH
Kamil Dudka
Wojciech Ługowski
- etap rejonowy XLIV Olimpiady Historycznej
Patryk Glapiak
Mateusz Wojciechowski
- etap rejonowy Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH
I LO im. Tomasza Zana we Wschowie
opiekun: Piotr Sobański
Krzysztof Binkowski
laureat XI Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej", V miejsce w klasyfikacji generalnej
Karolina Gomułka
finalistka XI Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"
Jan Romanowicz
uczestnik I części finału centralnego XI Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"; w etapie okręgowym zajął III miejsce w województwie
Kacper Grzelak
VII miejsce w województwie w etapie okręgowym XI Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"
Laureaci otrzymali także nagrody, które ufundowali:
Starostwo Powiatowe w Lesznie – obecny vice starosta Robert Kasperczak
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
Muzeum Okręgowe w Lesznie