LESZNO STASIA LESZCZYŃSKIEGO – PROMOCJA KSIĄŻKI

Muzeum Okręgowe w Lesznie serdecznie zaprasza na promocję książki pt. „Leszno Stasia Leszczyńskiego – przewodnik po mieście i muzeum dla dzieci”. Bohaterem książki jest kilkuletni Staś Leszczyński, który przenosząc się w czasie, opowiada historię Leszna i jego mieszkańców od legendarnych początków po współczesność. Krótka, ale bogata treść, wzbogacona jest pięknymi ilustracjami poznańskiej plastyczki Mirosławy Korbańskiej. Książka ma walor interaktywny – jej ważnym elementem są zadania do wykonania, krzyżówki oraz gra planszowa o historii Leszna.

Dorosłych oraz dzieci zapraszamy serdecznie na promocję książki, która odbędzie się 27 października 2019 roku o godzinie 16.00 w budynku Muzeum przy pl. J. Metziga 17. Każdy, zarówno dorosły jak i dziecko, będzie mógł zagrać w grę planszową, rozwiązać krzyżówki i rebusy. Wszystkie dzieci, uczestniczące w spotkaniu, otrzymają egzemplarze prezentowanego wydawnictwa. Wstęp wolny.

Wydawnictwo powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zdjęcia z wydarzenia:

 

Szukaj nas:

Comments are closed.