Oprowadzanie po wystawie “Co nowego w muzeum? ODWOŁANE!

Tomasz Rak, kurator wystawy „Co nowego w muzeum? Nabytki ostatniej dekady”, zdradzi tajemnice ekspozycji przygotowanej specjalnie na 70-lecie Muzeum Okręgowego w Lesznie. Spotkanie odbędzie się 15 marca w budynku głównym Muzeum (pl. J. Metziga 17) o godzinie 16.00. Zapraszamy!

Informacje o wystawie:

Jubileusz 70-lecia powstania Muzeum Okręgowego w Lesznie to okazja do podsumowań i przyjrzenia się własnej pracy i jej efektom. Wystawa „Co nowego w muzeum? Nabytki ostatniej dekady” pokazuje zbiory Muzeum pozyskane w ciągu ostatnich dziesięciu lat drogą zakupów i darów. Motywem łączącym różnorodne eksponaty i spajającym wystawę jest droga, jaką przeszły przedmioty od przekroczenia muzealnych progów do wpisania do ksiąg inwentarzowych, opracowania i umieszczenia w przestrzeniach magazynowych lub ekspozycyjnych – droga od bycia zwykłą rzeczą do stania się pełnoprawnym obiektem muzealnym.

Na wystawie zaprezentowane są różnorodne eksponaty: dokumenty, fotografie, pamiątki historyczne, obiekty sztuki i rzemiosła artystycznego, a także zbiory etnograficzne, jak przedmioty codziennego użytku.

Zdjęcia z otwarcia wystawy:

 

Szukaj nas:

Comments are closed.