Komunikat ws. otwarcia muzeum dla publiczności

Od 4 maja 2020 roku obowiązuje stopniowe wznawianie działalności niektórych instytucji kultury, w tym także muzeów. Informujemy, że Muzeum Okręgowe w Lesznie rozpoczyna proces powrotu do pełnej aktywności. Termin otwarcia murów muzeum dla zwiedzających uzależniony jest od spełnienia określonych wymogów, nałożonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w „Wytycznych dla muzeów, galerii sztuki...”, zatwierdzonych przez Sanepid. Jesteśmy zatem na początku bardzo ważnego procesu, mającego podporządkować instytucje do wymogów bezpieczeństwa.

W najbliższym czasie, zarówno budynek główny przy pl. Jana Metziga 17, jak i dawna synagoga przy ul. G. Narutowicza 31, będą w dalszym ciągu zamknięte dla zwiedzających.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o poszczególnych fazach rozpoczętego procesu przywracania aktywności muzeum. Pracujemy nad nowymi standardami i metodami funkcjonowania instytucji po to, by zarówno pracownicy, jak i zwiedzający, mogli czuć się w murach muzeum w pełni bezpiecznie. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli bez obaw i w komfortowej atmosferze spotkać się wspólnie podczas zwiedzania muzealnych ekspozycji.

Szukaj nas:

Comments are closed.