Projekt Niewidzialne twarze

Informacja nadesłana od organizatorów

Trzy mieszkanki miasta Leszna + idea = inicjatywa. Jeszcze tylko Patron, stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie, który zaopiekuj się sprawami formalnymi i mamy doskonały sposób na aktywizowanie społeczności lokalnej, skupionej wokół historii miasta.

Przedsięwzięcie nie zakiełkowałoby gdyby nie inicjatywa grupy nieformalnej, składającej się z mieszkanek, zdających sobie sprawę z istotnej roli KAŻDEGO mieszkańca. Zofia Skrzypczak-Czekajło, Katarzyna Skrzypczak i Beata Grzegorzewska to członkinie grupy, koordynującej pracami nad filmem.

Idea  filmu zrodziła się z chęci zatrzymania czasu, z możliwości zapisania historii ludzi, którzy jeszcze pamiętają miasto międzywojenne. Może się okazać, że to ostatni moment by uwiecznić ich wspomnienia. Niewidzialne Twarze Leszna to mieszkańcy, tworzący klimat miasta sprzed 80, 90 lat- niewidzialni, bo nie uwiecznieni w słownikach i encyklopediach. Posiadający rodziny, chodzący do pracy, mierzący się z wyzwaniami tamtych czasów. A jednak istotni, bowiem czym byłoby miasto bez nich? Jeżeli w swym najbliższym otoczeniu macie babcię, ciocię, wujka, znajomego, posiadających ciekawe wspomnienia, przedmioty, pamiątki, zaproście do podzielenia się z młodszym pokoleniem, z „przyjezdnymi”. Stwórzmy razem społeczną kronikę Leszna. Obecnie mamy możliwość stworzenia jednego odcinka „Niewidzialne Twarze Leszna”, jednak niewykluczone, że powstanie cała seria filmów.

Wszystko jest w Waszych rękach, drodzy mieszkańcy, bowiem to zebrany materiał zadecyduje o kolejnych odcinkach. Na Wasze zgłoszenia czekamy pod adresem e-mail: niewidzialnetwarzeleszna@gamil.com lub pod telefonem: 601 673 944- Beata Grzegorzewska.   

Produkcją filmu zajmie się Fundacja Sztuka. Partnerem wspierającym jest Muzeum Okręgowe w Lesznie. Projekt został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Leszna.

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Szukaj nas:

Comments are closed.