Etno Trop

Wyruszcie w niezwykłą podróż po najbliższej okolicy odkrywając tajemnice lokalnego dziedzictwa kulturowego. Możecie zacząć pakować swe plecaki – rusza „Etno trop”!

„Etno trop” to wyprawy, ponieważ w dniach 5 i 6 września odbędą się wyjazdy pomiędzy Lesznem i Bukówcem Górnym, które dla społeczności tej miejscowości, jak i muzealnej publiczności z Leszna i okolic, stworzą możliwość poznania regionalnego dziedzictwa kulturowego. Podczas spotkań twórca ludowy Jerzy Sowijak wprowadzi uczestników w rzeźbiarskie arkana w swojej bukówieckiej pracowni, a podczas objazdu po okolicznych miejscowościach zaprezentuje plenerowe rzeźby. Miejscową kulturę przybliży także Zespół Regionalny Nowe Lotko. Zwiedzimy także Regionalną Izbę.

„Etno trop” to warsztaty, ponieważ 5 września będzie można spróbować swoich sił w pracowni rzeźbiarskiej Jerzego Sowijaka, a 6 września w Muzeum Okręgowym w Lesznie, po wspólnym zwiedzeniu wystawy „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice”, przeprowadzony zostanie warsztat linorytu inspirowany motywami z wielkopolskich haftów na tiulu. Podczas działań artystycznych powstaną unikalne torby i koszulki.

„Etno trop” to w końcu integracje i zabawy dla każdego. Okazja dla rodziców z dziećmi, a także grup wielopokoleniowych do wspólnego i niezwykle inspirującego spędzenia czasu. Na uczestników czeka przygotowana publikacja.

Udział w wydarzeniu (wyjazd i warsztaty) są bezpłatne. Gwarantujemy bezpieczeństwo i miłą atmosferę. Szanujemy i respektujemy rygor sanitarny, liczba uczestników jest ograniczona. Zapraszamy!

Plan wydarzenia:

5.09.2020 (sobota) - godzina 9.00 - wyjazd z Leszna do Bukówca Górnego

6.09.2020 (niedziela) - godzina 8.30 - wyjazd z Bukówca Górnego do Muzeum Okręgowego w Lesznie

8.09. 2020 (wtorek) - godzina 16.00 - podsumowanie projektu w Muzeum Okręgowym w Lesznie

Szczegółowe informacje i zapisy:

tel. 65 529 61 40 w. 27

www.muzeum.leszno.pl

Projekt „Etno trop” realizowany jest dzięki współfinansowaniu przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska2020”. Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Kultura, Radio Poznań, gazeta ABC, Radio Elka, Radio Eska, portal Głos Regionu.

Szukaj nas:

Comments are closed.