Warsztaty animacji poklatkowej

Zapraszamy dużych i małych na warsztaty animacji poklatkowej. Pobawcie się eksponatami Muzeum przetwarzając ich wizerunek. Wypróbujcie swoich sił w realizacji filmowej, poznajcie tajniki fotografii. Udział w spotkaniach jest bezpłatny!

W czym rzecz? Podczas zajęć uczestnicy będą współpracować przy tworzeniu odcinka animacji. Stworzą scenariusz, małe zespoły będą odpowiedzialne za scenografię, wygląd postaci występujących, animacje, reżyserowanie i nagranie dźwięku. Dodatkowo uczestnicy wykonają zaproszenia i plakaty promujące podsumowanie projektu. Warsztaty pozwolą poznać lepiej bogate zbiory Muzeum Okręgowego w Lesznie, znaleźć nowe środki wyrazu, spędzić miło i kreatywnie czas. Historia, która powstanie będzie miała swoją premierę podczas uroczystego podsumowania projektu. Powstałe animacje będą także świetną promocją projektu. Zostaną udostępnione na Facebooku i stronie internetowej muzeum.

→ 4.10.2020 (niedziela), od godz. 14.30 do 17.00 – Integracje Rodzinne warsztaty animacji poklatkowej

→ 6.10.2020 (wtorek), godz. 17.00 do 20.00 – warsztaty animacji poklatkowej dla dorosłych

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Lesznie, dawna synagoga, ul. G. Narutowicza 31

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Jurga - absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się street art'em, fotografią, mappingiem, filmem krótkometrażowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak.

Zadanie dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Podczas warsztatów niezbędne będzie posiadanie własnego smartfona wraz ładowarką i kablem usb, służącym do transferu plików na komputer.

Podczas warsztatów przestrzegane będą aktualne zasady bezpieczeństwa.

Kontakt: tel. 65 529 61 40 w. 27, email: edukacja@muzeum.leszno.pl

Więcej informacji na stronie www.muzeum.leszno.pl

Szukaj nas:

Comments are closed.