Zwyczaje i obrzędy świąt Bożego Narodzenia – lekcja online

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy na warsztaty online pn.: „Obrzędowość doroczna – zwyczaje i obrzędy świąt Bożego Narodzenia”, zaplanowane w dniach od 7 do 18 grudnia 2020 r.

Na zajęcia zapraszamy uczennice, uczniów i nauczycieli z całej Polski. Uczestnicy dowiedzą się jak w dawnej Wielkopolsce przygotowywano się do nadejścia świąt, jakie zwyczaje związane były z Adwentem, w jaki sposób strojono domy na święta. Porozmawiamy o wierzeniach związanych z dniem Wigilii, nakryciem świątecznego stołu oraz potrawach, które zgodnie z tradycją powinny się na nim znaleźć. Dowiemy się także czym różni się św. Mikołaj od Gwiazdora oraz jakie upominki dzieci od nich otrzymywały. Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz warsztaty plastyczne, czyniące zajęcia angażującymi.

ZASADY REZERWACJI ZAJĘĆ

  1. Lekcja online to zajęcia realizowane przez Muzeum Okręgowe w Lesznie za pośrednictwem platformy Zoom. Zajęcia trwają ok. 45 minut.
  2. Termin lekcji należy zarezerwować pisząc na adres edukacja@muzeum.leszno.pl lub dzwoniąc pod numer tel. 65 529 61 40, w. 20.
  3. Rezerwacji można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–14.00.
  4. Po dokonaniu rezerwacji należy przelać pieniądze na numer konta bankowego: 80 1090 1245 0000 0000 2400 9713: w tytule – lekcja muzealna online. Konieczność otrzymania faktury VAT prosimy zgłaszać podczas rezerwowania terminu zajęć.
  5. Opłatę za lekcję online należy uiścić w terminie 14 dni od daty dokonania rezerwacji, ale nie później niż 2 dni przed terminem zajęć (brak opłacenia rezerwacji w terminie powoduje jej automatyczne anulowanie).
  6. Po odnotowaniu płatności osoba prowadząca zajęcia prześle maila z linkiem, pod którym odbędzie się lekcja i kilkoma informacjami praktycznymi. Prosimy o rozesłanie wiadomości uczestnikom zajęć. W spotkaniu można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, tj. komputera, tabletu bądź telefonu.
  7. Maksymalna liczba osób uczestniczących w lekcji online to 30 osób. Obecność opiekuna grupy jest obowiązkowa na zajęciach.

Szukaj nas:

Comments are closed.