Zwyczaje i obrzędy świąt wielkanocnych

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy serdecznie zapraszamy uczniów, uczennice i nauczycieli z całej Polski na lekcje on-line „Zwyczaje i obrzędy świąt wielkanocnych”, zaplanowane w dniach od 8 do 31 marca 2021 r.

Podczas spotkania opowiemy o tradycjach wielkopostnych i świątecznych. Przybliżymy jak wyglądały często już zapomniane obchody Niedzieli Palmowej oraz Wielkiego Tygodnia. Przedstawimy również charakterystyczne wielkopolskie zwyczaje tj. Nowe Lotko i palenie żuru.

Lekcja składać się będzie z części merytorycznej i praktycznej. Prezentacji multimedialnej towarzyszyć będą zajęcia plastyczne, podczas których każdy z uczestników wykona z papierowego talerzyka puszystego zajączka wielkanocnego.

 

Koszt zajęć: 80 zł

Czas trwania: ok. 45 min.

 

ZASADY REZERWACJI ZAJĘĆ

  1. Lekcja on-line to zajęcia realizowane przez Muzeum Okręgowe w Lesznie za pośrednictwem platformy Zoom. Zajęcia trwają ok. 45 minut.
  2. Rezerwacji zajęć można dokonać mailowo pod adresem edukacja@muzeum.leszno.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 65 529 61 40, w. 27 w godz. 8:00- 14:00 od poniedziałku do piątku.
  3. Maksymalna liczba osób uczestniczących w lekcji on-line to 30 osób. Obecność opiekuna grupy jest obowiązkowa na zajęciach.
  4. Koszt lekcji on-line wynosi 80 zł.
  5. Podczas dokonywania rezerwacji należy określić, jaki dokument sprzedaży jest Państwu potrzebny (paragon, faktura VAT).
  6. Po dokonaniu rezerwacji należy przelać pieniądze na numer konta bankowego:

80 1090 1245 0000 0000 2400 9713 : w tytule – lekcja muzealna on-line + nazwa szkoły+ termin zajęć

  1. Opłatę za zajęcia należy uiścić nie później niż na 2 dni przed planowaną lekcją. W przypadku braku płatności rezerwacja zostanie automatycznie anulowana.
  2. Po odnotowaniu płatności osoba prowadząca zajęcia prześle maila z linkiem, pod którym odbędzie się lekcja i kilkoma informacjami praktycznymi. Prosimy o rozesłanie wiadomości uczestnikom zajęć.

Regulamin lekcji on-line TUTAJ

Szukaj nas:

Comments are closed.