Konkurs

Uwaga - termin składania prac został przedłużony do 8 czerwca 2021

____________

Muzeum Okręgowe w Lesznie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie serdecznie zapraszają młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”, odbywającym się pod hasłem „Leszno - na styku wczoraj i dziś”.

Temat -> Szczegółowym tematem tegorocznych zmagań jest miasto Leszno. Założeniem konkursu fotograficzno-plastycznego jest stworzenie zdjęć dokumentujących dzisiejsze Leszno lub wykonanie pracy plastycznej, w oparciu o wybrane wizerunki pochodzące z z wystawy „Ulicami dawnego Leszna. Podróż sentymentalna” (dawna synagoga, ul. G. Narutowicza 31). Wybrane wizerunki, mogące stanowić źródło inspiracji, można zobaczyć w galerii u dołu tej strony, lub na profilu Facebook muzeum, pod hashtagiem #ImagoLesnae. Liczy się jednak inwencja i wyobraźnia, dlatego dobór źródeł jest dowolny

Zadanie -> Zadaniem uczestnika konkursu jest znalezienie miejsca utrwalonego na wybranym przez siebie wizerunku z wystawy i wykonanie takiej pracy, która byłaby współczesną wersją dawnego obrazu. Ceniona będzie, przede wszystkim, precyzja wykonania oraz interesujący wybór miejsca. Istotne jest wskazanie przemian architektonicznych w Lesznie jakie zaszły od wykonania pierwotnego wizerunku lub odwrotnie – udowodnienie jak mało się od tego czasu zmieniło.

Warunki uczestnictwa -> Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży, uczniów leszczyńskich szkół podstawowych i średnich.  Warunki udziału oraz informacje dotyczące przebiegu zawarte są w dołączonym  regulaminie. Podsumowanie konkursu odbędzie się w czerwcu 2021 roku, w Muzeum Okręgowym w Lesznie, przy ul. G. Narutowicza 31 (dawna synagoga).

Regulamin konkursu -> TUTAJ

Zgoda na wykorzystanie wizerunku -> TUTAJ

Kontakt -> edukacja@muzeum.leszno.pl

Wybrane wizerunki dawnego Leszna, pochodzące z wystawy "Ulicami dawnego Leszna. Podróż sentymentalna" i katalogu "Imago Lesnae. Ikonografia dawnego Leszna".

 

Szukaj nas:

Comments are closed.