Aktywne Obywatelskie Leszno

Muzeum Okręgowe w Lesznie weźmie udział w akcji poprzez udział w festynie dnia 11 września, organizacji dnia otwartego 14 września oraz organizacji imprezy towarzyszącej w dniu 18 września. Czym dokładnie jest Aktywne Obywatelskie Leszno?

Informacja nadesłana przez Leszczyńskie NGO.

W dniach od 11 do 19 września w Lesznie odbędzie się VII edycja akcji Aktywne Obywatelskie Leszno (AOL). Kolejny raz leszczyńskie organizacje pozarządowe spotkają się w jednym miejscu z różnymi instytucjami, placówkami oświatowymi i firmami zaangażowanymi społecznie, by pokazać swoją aktywność i energię do działania.

Dlaczego warto dołączyć do tegorocznej akcji AOL? Jak mówią sami uczestnicy poprzednich edycji warto po prostu być aktywnym, wyjść z domu i spotkać się z ludźmi, którym przyświeca ta sama idea.

Aktywne Obywatelskie Leszno, którego działania w tym roku odbywają się pod hasłem #BOOMerang, tradycyjnie już rozpoczynamy od Wielkiego Festynu Aktywności i Pasji, który odbędzie się w sobotę 11 września br. w Alei Gwiazd Żużla. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 i zakończy o 16:00, a podczas tych 4 niezwykle intensywnych godzin na odwiedzających Festyn będzie czekać moc atrakcji. AOL jednak to nie tylko kojarzony przez wszystkich Festyn. To także wydarzenia towarzyszące, wśród których znajdują się m.in. Randki Obywatelskie, inicjatywa Eko-Leszno, drzwi otwarte w lokalnych organizacjach pozarządowych i leszczyńskich instytucjach, warsztaty, szkolenia, otwarte treningi prowadzone przez leszczyńskie kluby sportowe, a także wolontariat świadczony w leszczyńskich organizacjach i instytucjach przez Prezydenta Łukasza Borowiaka.

Aktywne Obywatelskie Leszno to również Leszczyńska Pozarządowa Kropla Krwi, a więc zbiórka „płynu życia” w tzw. „krwiobusie” – mobilnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, do którego odwiedzania już teraz gorąco zachęcamy. Szczegółowy wykaz inicjatyw znajduje się w zakładce Aktywne Obywatelskie Leszno. Do zobaczenia!

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/Co_Gdzie_Kiedy_512.html

Szukaj nas:

Comments are closed.