Dla rodzin

Integracje Rodzinne - Rodzinna Akademia Sztuki

Od września do czerwca w Muzeum Okręgowym w Lesznie trwa przeznaczony dla rodzin z dziećmi cykl comiesięcznych spotkań. Podczas zajęć dzieci i dorośli poznają różnorodne zagadnienia z zakresu historii i sztuki, by następnie zasiąść do rodzinnych warsztatów plastycznych. Takie wspólne działania dają wiele radości wszystkim uczestnikom, pozwalając jednocześnie na aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym.

Spotkania odbywają się w budynku głównym Muzeum przy pl. Metziga 17 bądź w Galerii Sztuki przy ul. Narutowicza 31 w wybrane niedziele miesiąca o godz. 15:00, czas trwania zajęć to ok. 1,5 godz. Obowiązuje wykupienie biletu wstępu: normalny 7 zł bilet, ulgowy 5 zł (dzieci do 7 roku życia wstęp wolny).

 

Lekcje muzealne i warsztaty

W Muzeum istnieje również możliwość indywidualnego zamówienia dla grupy zorganizowanej osób dorosłych lekcji muzealnej lub warsztatów (tematyka dostępna w zakładce "Edukacja"). W celu uzgodnienia spotkania prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Marketingu.

Cena lekcji muzealnej wynosi dla dzieci w wieku przedszkolnym 2 zł/osoba, dla uczniów i osób dorosłych 4 zł/osoba, czas trwania: ok. 45 minut.
Cena warsztatów wynosi la dzieci w wieku przedszkolnym 4zł/osoba, dla uczniów i osób dorosłych 6 zł/osoba, czas trwania: od 45 minut do 1,5 godz.
Grupa nie powinna przekraczać 30 osób.