Zajęcia cykliczne

INTEGRACJE RODZINNE

Od września do czerwca w Muzeum Okręgowym w Lesznie trwa cykl spotkań przeznaczony dla rodzin z dziećmi. Podczas nich dzieci i dorośli poznają różnorodne zagadnienia z zakresu historii i sztuki, by następnie zasiąść do rodzinnych warsztatów plastycznych. Takie wspólne działania dają wiele radości wszystkim uczestnikom, pozwalając jednocześnie na aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. W zależności od tematu, spotkania odbywają się w budynku głównym Muzeum przy pl. Jana Metziga 16 lub w budynku przy ul. Narutowicza 31 w wybrane niedziele miesiąca o godz. 16.00. Czas trwania zajęć to ok. 1,5 godz. Obowiązuje wykupienie biletu wstępu: normalny 9.00 zł; ulgowy 7,00 zł (dzieci do 7 roku życia wstęp wolny).

FERIE W MUZEUM

Zajęcia odbywają się w wybrane dni w okresie ferii zimowych. Podczas zajęć dzieci poznają różnorodne zagadnienia z zakresu historii i sztuki, by następnie zasiąść do warsztatów plastycznych. W zależności od tematu, spotkania odbywają się w budynku głównym Muzeum przy pl. Jana Metziga 16 lub w dawnej synagodze przy ul. G. Narutowicza 31. Zajęcia trwają około 60 minut. Koszt udziału w zajęciach wynosi 7,00 zł od osoby.

LATO W MUZEUM

Zajęcia odbywają się w wybrane dni lipca i sierpnia. Wspólne odkrywanie muzealnych eksponatów połączone będzie z działaniami plastycznymi. W zależności od tematu, spotkania odbywają się w budynku głównym Muzeum przy pl. Jana Metziga 16 lub w dawnej synagodze przy ul. G. Narutowicza 31. Zajęcia potrwają około 60 minut. Koszt udziału w zajęciach wynosi 7,00 zł od osoby.

LETNIE SPACERY HISTORYCZNE

W wybrane niedziele lipca i sierpnia odbywają się „Letnie spacery historyczne”, podczas których odkrywamy kolejne tajemnice Leszna. W zależności od tematu, spotkania rozpoczynają się w budynku głównym Muzeum przy pl. Jana Metziga 16 lub w dawnej synagodze przy ul. Narutowicza 31. Obowiązuje wykupienie biletu wstępu: normalny 9,00 zł; ulgowy 7,00 zł (dzieci do 7 roku życia wstęp wolny).

NIEDZIELE W MUZEUM

Celem spotkań jest prezentacja szeroko pojętej działalności muzealnej dotyczącej m.in. bieżących wystaw i związanych z nimi zagadnień, ciekawych eksponatów bądź kolekcji.
Wykłady odbywają się w wybraną niedzielę miesiąca o godz., 16.00 w budynku głównym przy pl. Jana Metziga 16 bądź w dawnej synagodze przy ul. G. Narutowicza 31. Obowiązuje wykupienie biletu wstępu: normalny 9,00 zł; ulgowy 7,00 zł (dzieci do 7 roku życia wstęp wolny).

WYKŁADY

W wybrany dzień miesiąca odbywają się otwarte wykłady o historii, sztuce, antropologii kulturowej. Tematy wykładów podawane są każdorazowo w aktualnościach – istnieje możliwość zmian podanego poniżej programu.
Obowiązuje wykupienie biletu wstępu.
W najbliższym czasie przewidziane są następujące wykłady:
- „Przedstawienia 14 świętych wspomożycieli w plastyce”
- „Przedstawienia świętych XX wieku w plastyce”
- „Święci w leszczyńskiej bazylice”.

PRZEWODNIK

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza do skorzystania z usługi przewodnickiej, która zapewnia oprowadzenie po ekspozycjach muzealnych przez pracownika merytorycznego. Zwiedzanie z przewodnikiem daje możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat prezentowanych zbiorów, czy też zapoznanie się z szerszym kontekstem historycznym, czy kulturowym dotyczącym ekspozycji. Nasi historycy, historycy sztuki, czy etnografowie to żywe źródła wiedzy specjalistycznej, z którymi zwiedzanie ekspozycji może być ciekawym doświadczeniem. Do zamówienia usługi zachęcamy zarówno grupy jak indywidualnych gości.
Koszt usługi: 50,00 zł